چرا کودکان به بازی های فکری نیاز دارند
چرا کودکان به بازی های فکری نیاز دارند

بازی های فکری و پازل کاری است که همه می توانند انجام دهند و مزایای زیادی برای سلامت شناختی ارائه می دهند. بازی های فکری کودکان ساده تر از آنهایی است که برای بزرگسالان طراحی شده است و باعث جلب توجه سریع آنها می شود و همچنین تغییری در یادگیری معمولی ایجاد می کند. روش های زیادی برای گنجاندن بازی های فکری در زندگی کودکان یا دانش آموزان وجود دارد .

بازی های فکری به تقویت توانایی های شناختی کودک کمک می کند و همچنین به او کمک می کند تا آرام بماند و تمرکز خود را بر روی یک کار متمرکز کند. ادامه را بخوانید تا ببینید چرا کودکان به عنوان بخشی از روال یادگیری خود به بازی های فکری نیاز دارند.

این فرآیند ، تفکر را تیز می کند

یک بازی فکری در اصل یک معمای تفکر است که از منطق برای یافتن پاسخ استفاده می کند. اگرچه معما یا چند نفره  که سعی در حل آن دارند ممکن است ساده باشد ، اما برای حل آن باید فرایند متفاوتی از تفکر را پیاده سازی کنید. تفکر جانبی یا حل مشکلات با رویکرد غیرمستقیم یا خلاق ، اغلب مورد استفاده قرار می گیرد و به شما کمک می کند تا از زاویه ای متفاوت به راه حلی برسید. از آنجایی که بازی های فکری برای تقویت ذهن شما طراحی شده اند ، شما تشویق می شوید که به این مشکل فکر کنید که به شیوه ای جایگزین برخورد کنید ، عملی که می تواند به کودکان در آینده کمک کند.

 

خلاقیت را تحریک می کند

همانطور که در بالا ذکر شد ، بازی های فکری نیاز به تفکر جانبی و یافتن راه حل های خلاقانه دارند. خلاقیت کودکان باید تشویق شود و یک بازی فکری می تواند به تقویت این امر کمک کند. نیاز به تفکر خارج از چارچوب برای حل یک معما را می توان در سایر زمینه های یادگیری آنها ، از هنر گرفته تا نوشتن خلاق و همچنین بازی با دوستان خود ، به کار برد. تفکر خلاق همچنین می تواند برای موضوعاتی استفاده شود که قوانین دقیق تری مانند ریاضیات و علوم دارند ، اگر به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک کند.

حافظه را بهبود می بخشد

بازی های حافظه با کودکان از سنین پایین انجام می شود ، زیرا این نقطه شروع یادگیری و حفظ اطلاعات است. انجام پازل های مغزی که به حافظه خوب نیاز دارند ، فعالیتی است که کودکان باید انجام دهند ، زیرا مهارت هایی که برای بازی یاد می گیرند می توانند در کار مدرسه ، آزمون ها و آزمونها در کلاس استفاده شوند. از همه بهتر ، بچه ها حتی متوجه نمی شوند که حافظه خود را با بازی های فکری آموزش می دهند ، و آن را به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل می کنند که احساس کار نمی کند.

تمرکز را بهبود می بخشد

تمرکز و تمرکز چیزی است که همه کودکان خردسال با آن دست و پنجه نرم می کنند ، به دلیل محدوده توجه کمتر. انجام یک بازی فکری یا پازل هیجان انگیز و سرگرم کننده کودکان را ترغیب می کند تا مدت زمان بیشتری بر روی یک مشکل تمرکز کنند تا حل شود. یک بازی فکری که آنها می توانند در آن گم شوند ، به بهبود تمرکز کمک می کند ، به ویژه اگر تعادل درست و ساده ای باشد. چیزی خیلی آسان به سرعت کنار گذاشته می شود و یک معمای خیلی سخت می تواند خشم و بی میلی را برای تلاش دوباره ایجاد کند. مطمئن شوید که هر بازی فکری که انتخاب می کنید مناسب سن و توانایی است و کودک را تشویق کنید تا به بازی ادامه دهد.