مهارت هایی که کودکان از بازی با لگو یاد میگیرند
مهارت هایی که کودکان از بازی با لگو یاد میگیرند

احساس موفقیت

وقتی کودکان کارهای شگفت انگیز هنری خودشان را به پایان می رسانند، از خوشحالی در حال بالاو پایین پریدن هستند تا خلاقیت های خود را به دیگران نشان دهند. آنها چیزی ساخته اند که به آن فوق العاده افتخار می کنند، که برای کار با دستانشان خوب است و همچنین برای قلب و روحشان! در بیشتر مواقع ایده ای در ذهنشان بوجود می آید، سپس شروع به جمع کردن آن می کنند و این به ایده پردازی در آن ها کمک می کند.

 

ایده سازی و آشنایی با ساختار علم

اساس علم این است که به ایده ای برسیم و آن را به طور عملی اثبات کنیم. کودکان شما با لگو این کار را بطور طبیعی از طریق تخیل انجام می دهند. کودک به سادگی یک ایده را در ذهن خود پرورش داده، آن را به وجود آورده و سپس توسعه می دهد.

 

علت و معلول یکی از مباحث علمی است که کودک شما به راحتی از طریق لگو می آموزد! اولین سوال زمانی که برج لگویی آن ها فرو می ریزد این است؛ چرا برجم خراب شد؟ شاید یکی از آجرها را درست جا گذاری نکرده! شاید هم پایه ضعیف و نازکی برای آن انتخاب کرده؛ طولی نمی کشد که کودک شما به این پاسخ ها خواهد رسید. ساختار علت و معلول محرک همه خلاقیت کودک شما است.

افزایش خلاقیت

هر سازه لگو نوعی هنر است. تخیل کودک تنها حد و مرز او است! کودکان با صدها قطعه ریز و درشت خالق می شوند. آنها می توانند از چرخ ها، شکل ها و حتی چهره های “مردم” استفاده کنند تا ایده ها را در ذهن خود بسازند. این می تواند مفید، سرگرم کننده و یا حتی شروع یک اختراع بزرگ باشد.

 

 

 

مهارت در کسب اعتماد به نفس

وقتی کودک شما اثر هنری شگفت‌انگیز خود را که ساخت قطعات لگو می‌باشد، به پایان می‌رساند، آن را فورا به شما نشان می‌دهد. او کاملا نسبت به آن‌چه که ساخته است، احساس غرور می‌کند. پس ساخت لگو همان‌قدر که برای هماهنگی دست‌ها خوب است برای کسب انگیزه جهت رسیدن به احساس موفقیت هم خوب است. گاهی اوقات کودک داستان خود را در ذهن می‌سراید و با قطعات لگو داستان خود را خلق می‌کند و مانند یک مخترع با احساس افتخارمی‌گوید: “مامان …بابا…. ببینید چی ساختم! ببینید چقدر قشنگه”؛ این کارممکن است با ساخت یک آدم کوچولو شروع شود و وقتی شما کار او را تایید و تشویق می‌کنید، اعتماد به نفس او بالا می‌رود و به زودی او خواهد توانست آثار پیچیده‌تری را بسازد. شک نکنید این کودک در آینده خواهد توانست یک شهر بزرگ را بسازد.

 

مهارت‌های مهندسی

کودکان لگوباز، مهندسان آینده‌اند. آیا می‌خواهید یک پل بسازید؟ پس شما باید کشف کنید که چگونه ساختار پل مستحکم بماند. بچه‌ها به سرعت یاد می‌گیرند که برجی که فقط با یک ستون ساخته می‌شود به سرعت سقوط می کند. با سعی و خطا آن‌ها سرانجام می‌آموزند که باید یک پایه‌ی پایدار برای برج خود بسازند تا سقوط نکند و به‌تدریج آن‌ها با یک دنیای جدید روبرو می‌شوند. فکرش را بکنید. آن‌ها به زودی خواهند توانست اهرام مصر یا حتی برج ایفل را از طریق اصول مهندسی بسازند.